Уряд визначив, як розраховуватиметься вартість медичного обслуговування

Уряд визначив, як розраховуватиметься вартість медичного обслуговування

У вартість медичної послуги, зокрема, входитиме зарплата медичного персоналу, витрати на лікарські засоби, комунальні послуги.

Кабінет міністрів України затвердив методику розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування. Відповідна постанова №1075 була прийнята на засіданні уряду 27 грудня 2017 року.

Зазначений метод передбачає проведення економічних розрахунків, результатом яких є розподіл усіх витрат закладу охорони здоров’я – від адміністративних та допоміжних підрозділів до основних клінічних відділень. Кінцева середня вартість одиниці медичної послуги розраховується на основі критеріїв розподілу витрат.

Перелік та порядок їх застосування визначаються Міністерством охорони здоров’я. Зокрема, складовими медичної послуги є виписаний пацієнт, ліжко-день у стаціонарному відділенні лікарні, амбулаторне відвідування тощо. У вартість медичної послуги, зокрема, входитиме заробітна плата медичного персоналу, витрати на лікарські засоби, комунальні послуги, амортизація обладнання тощо.

Методика є обов’язковою для застосування установами охорони здоров’я для обліку та аналізу фактичних витрат. Крім того, МОЗ повинне розробити пропозиції щодо єдиних тарифів у рамках програми медичних гарантій. Як пояснили у прес-службі МОЗ, рішення спрямоване на забезпечення стандартизації підходів до обліку витрат у закладах охорони здоров’я на основі загального принципу «зверху вниз».

 МОЗ також планує анулювати всі видані дозволи на заняття цілительством, оскільки вони створюють потенційну небезпеку для громадян України. 

Міністерство охорони здоров’я хоче відкликати всі дозволи для практики народної медицини, адже вона суперечить сучасності.

За інформацією МОЗ, контроль практики народних цілителів не може відноситися до компетенції міністерства, оскільки вона не відповідає сучасним медичним науковим знанням. МОЗ зазначає, що законодавством не передбачено підтвердження ефективності народних коштів і народні методи не входять в арсенал сучасної медицини.

“Процедура “експертизи” цілителів, що зараз передбачена законодавством, визначає, що цілитель повинен надати обґрунтування методу лікування, який він хоче застосовувати. У той же час переважна більшість методів альтернативної та народної медицини базуються на ідеях, що суперечать сучасній науковій картині світу та медичної науки”, – йдеться в повідомленні. Міністерство також планує анулювати всі видані дозволи на заняття цілительством, оскільки вони створюють потенційну небезпеку для громадян України.

 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 27 грудня 2017 р. № 1075

Київ

Про затвердження Методики розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування


Відповідно до частини шостої статті 18 Основ законодавства України  про охорону здоров’я  Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Методику розрахунку вартості послуги з медичного обслуговування, що додається.

2. Міністерству охорони здоров’я протягом трьох місяців забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених Методикою.

3. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2018 року.

 

  Прем’єр-міністр України                              В. ГРОЙСМАН

Інд. 73

· ТЕКСТ:        Методика, що додається: