Видача дозволів на видобуток газу компанії російського олігарха Фукса незаконна — ауди

Державна аудиторська служба за результатами перевірки діяльності Держгеонадра з 2015 по 2017 роки дійшли висновку, що дозволи на видобуток газу компанії російського олігарха Фукса були видані незаконно.

Про це повідомляє проект “Марлін” з посиланням за звіт аудиторської служби.

Мова йде про 16 спецдозволів на користування та геологічне вивчення нафтогазоносних надр в Полтавській та Харківській областях, які Держгеонадра в серпні 2017 року видала без аукціонів на підставі рішень суду приватній фірмі ТОВ “Голден Деррік”, що до Революції гідності належала екс-міністру енергетики Едуарду Ставицькому.

Наразі фірма має назву ТОВ “Іст Юроуп Петролеум” і належить російському олігарху Павлу Фуксу.

Аудитори стверджують, що видача таких спецдозволів можлива без аукціону лише у випадку, якщо 25% підприємства належить державі. Але після вивчення статуту ТОВ “Голден Деррік” вони зазначили, що 33% статутного капіталу фірми належить національній акціонерній компанії “Надра України”, а 67% – іноземній фірмі “Хартлог Лімітед” (Hartlog Limited), яка створена та існує згідно з законодавством Республіки Кіпр.

Таким чином, ТОВ “Голден Деррік” не відноситься до компаній, у статутному капіталі якого не менше як 25% акцій належать державі – резюмують аудитори.

Zoom

У звіті наведена історія проблеми. Ще у 2012 році, коли спочатку головою Держгеонадра, а потім міністром екології був згаданий Едуард Ставицький, Держгеонадра видали ряд наказів на спецдозволи для ТОВ “Голден Деррік”. Протягом 2014-2016 роки держава програла всі судові спори приватній компанії навколо виданих дозволів.

Не допомогла навіть звернення  Держгеонадра із заявою до суду про наявність  листа від НАК “Надра України” про те, що ТОВ “Голден Деррік” не є підприємством, у статутному капіталі якого не менше як 25 відсотків акцій належать державі.

Згідно платіжних доручень ТОВ “Голден Деррік” сплачено за надання зазначених спеціальних дозволів 10,55 мільйонів гривень та за геологічну інформацію – 11,39 мільйонів гривень.

За даними аналітичної платформи YouControl, станом на серпень цього року правонаступник “Голден Деррік” ТОВ “Іст Юроуп Петролеум” має податковий борг у сумі 1,7 млн грн.

Загалом протягом 2015-2017 років Держгеонадра здійснила видачу, переоформлення, продовження строку дії 1 536 спеціальних дозволів на користування надрами, у тому числі 1 508 – без проведення аукціонів та лише 28 з них  – на аукціонах.

Павло Фукс відомий скупкою токсичних активів у оточення Віктора Януковича.

Російського олігарха часто помічали на зустрічах з першим заступником фракції Блоку Петра Порошенка Ігоря Кононенка, давнього бізнес-партнера президента Петра Порошенка, а також з нардепом БПП Олександром Грановським. Останнього ЗМІ називають куратором за судовою владою від Адміністрації президента.

Нині Павло Фукс називає себе  київським підприємцем і стверджує, що має український паспорт.

Раніше стало відомо, що Державна служба геології та надр без конкурсу збільшила ліцензійні ділянки для компанії “Іст Юроуп Петролеум” російського бізнесмена Павла Фукса.

Економічна правда