Як збільшення, так і зменшення: Які тарифи і пенсії чекають на українців у листопаді

У листопаді 2017 року українців чекають як збільшення, так і деякі мінуси в сімейних бюджетах. Однак позитивного в плані реформ все ж більше. Що зміниться для українців в передостанньому місяці 2017 року.

Підвищення пенсій

Перш за все, в рамках розпочатої пенсійної реформи частина громадян України, які не отримали доплати до своїх пенсій у жовтні, отримають їх у листопаді. Затримка з осучасненими пенсіями виникла через складнощі проведення перерахунку, проте це явище тимчасове, так що в листопаді уряд завершить процедуру з урахуванням відповідної надбавки за жовтень.

Як раніше пояснював міністр соціальної політики Андрій Рева, розмір пенсії вже збільшився для 90% пенсіонерів, а це 10,24 млн осіб. До речі, 900 тис. осіб, які отримують спецпенсії, осучаснення не торкнеться.

Для перерахунку, який почався 1 жовтня , враховують: єдиний показник середньої зарплати за останні три роки (2014-2016 роки) в розмірі 3 764 грн; середньомісячну зарплату за 2014-2016 роки за даними персоніфікованого обліку Пенсійного фонду; величину оцінки одного року стажу, який застосовується для обчислення пенсії, у розмірі 1%; стаж 30 років для жінок і 35 років для чоловіків.

Виплати розраховуються індивідуально, тому вони підвищилися у кожного пенсіонера по-різному. Більш докладно про те, кому як підвищують пенсії, можна прочитати тут .

Зазначимо, що, за даними Кабміну, розмір пенсій в Україні після осучаснення виплат в середньому збільшується на 559 гривень. У результаті середня пенсія для українських пенсіонерів замість 1886 грн. складе 2446 гривень. А мінімальна тепер буде на рівні 1452 гривень.

Монетизація субсидій

Якщо в період минулого опалювального сезону вам вдалося заощадити на субсидії ЖКГ , в листопаді ви зможете отримати разову компенсацію за невикористану частину. Для цього до 1 листопада потрібно подати заяву на виплату в місцеве управління праці та соціального захисту населення.

На підставі заяви можна отримати компенсацію за зекономлені енергоресурси в визначених межах: електричне опалення – еквівалент вартості 150 кіловат електрики (до 135 гривень). Індивідуальне газове опалення – еквівалент вартості 100 кубів газу (до 700 гривень).

Це є першим кроком до повної монетизації субсидій. Як запевняють у Кабміні, оскільки система субсидій добре налагоджена в Україні, громадяни отримають кошти без затримки і в повному розмірі.

ТВ та інтернет

Найбільший телекомунікаційний провайдер “Воля” вже попередив своїх користувачів : з 1 листопада гряде підвищення тарифів на послуги телебачення та інтернету. Зростання абонентської плати не вдарить по кишенях українців – збільшення буде до 10% в залежності від пакета абонента. Перегляд тарифів на свої послуги в компанії мотивують зростанням курсу долара, інфляцією і переходом на платні відносини з медіа-групами.

Про бажання підвищити тарифи заявили й інші інтернет-провайдери.

Сюрпризи від “Укрзалізниці”

Якщо ви їздите українськими потягами, то зможете скористатися хорошим сюрпризом від ” Укрзалізниці”, яка пропонує повноцінно поїсти навіть вночі.

“І компот! У листопаді запропонуємо сервіс повноцінного харчування в нічних поїздах. У меню-перші страви, сендвічі, снеки, десерти”, – написав у своєму Twitter в.о. голови правління компанії Євген Кравцов.


Організацією харчування займеться кейтерінгова компанія. А пасажири зможуть зробити попереднє замовлення тих чи інших страв при придбанні квитків або безпосередньо придбати вже під час поїздки. В “УЗ” обіцяють, що вартість страв буде такою, як в закладах громадського харчування середньої цінової категорії.

Зростання тарифів

Промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання з листопада очікує зростання тарифів на газ на 7,5-7,8%.

Так, мінімальна ціна газу, що відпускається на умовах передоплати від “Нафтогазу”, буде збільшена з 8164 до 8805 грн за 1 тис. кубометрів з урахуванням ПДВ.

Максимальні ціни на природний газ для промспоживачів зростуть з 9016 грн до 9692 грн за 1 тис. кубометрів з урахуванням ПДВ.

Підвищення залежить від обсягів закупівлі, умов оплати та стану попередніх розрахунків. Наприклад, якщо у покупця немає заборгованості перед “Нафтогазом” або він купує від 50 тис. кубометрів газу на місяць, то для нього встановлюється мінімальна ціна.

З новими ціновими пропозиціями листопада можна ознайомитися на сайті НАК “Нафтогаз України”.

Уточнюємо, що для побутових споживачів і теплокомуненерго тарифи на газ все ще залишаються без змін. У Кабміні стверджують, що підстав для зростання тарифів на газ для українців немає.