Заступник глави Нацполіції у суді захищав підлеглих, підозрюваних у злочинах на Майдані

Заступник голови Національної поліції Олександр Фацевич прийшов до Печерського районного суду Києва захищати підозрюваних у вчиненні злочинів на Майдані співробітників поліції.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

«Це гідні офіцери, які виконували після 2014 свої обов’язки. Їх визивали для надання свідчень у якості свідків, були обшуки у цих людей вдома, і вони продовжували нести службу. Три роки їх ніхто не чіпав», — заявив Фацевич.

За його словами, один з підозрюваних був старшим інспектором з особливих доручень відділу організації конвойної служби і охорони судів, другий – був начальником цього ж віддділу.

«Одного з них звинувачують, що він організовував видачу спецзасобів, які закуповувалися у Росії. Але старший інспектор з особливих доручень не може відповідати за видачу спецзасобів», — додав Фацевич.

«Ці працівники мені дуже потрібні, вони спеціалісти і вони не порушували закон. Я читав клопотання. Якщо я керівник і я бачив би, що вони до чогось причетні, я б тут не стояв зараз. Я їх безпосередній керівник, я прийшов їх підтримати», — заявив він.

Фасевич прийшов захищати Анатолія Серединського, який підозрюється у тому, що будучи начальником відділу служби управління організації конвойних підрозділів департаменту громадської безпеки МВС, координував та роздав понад 30 млн гривень премій спецпідрозділам, які розганяли учасників Євромайдану.

Другий підозрюваний, якого прийшов захищати заступник глави Нацполіції, — Ігор Бабіч, який під час подій на Майдані був головним інспектором відділу організації служби конвойних підрозділів. Його підозрюють  у координації дій спецпідрозділів.

Зазначимо, що суд відмовився розглядати запобіжний захід підозрюваним у справах Майдану.